Praneškite apie mus:

Lukas
Užsisakyti Lukas RSS  Lukas
El. paštas.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo spam botų. Jum reikalingas įjungtas Javasctipt kad jį matytumėte
Manualai.lt tinklo autorius ir administratorius. VDU Energetikos Fizikos ir Verslo Informatikos studentas. LinkedIn
0

Kadangi kai kurios naudingos nuorodos tiesiog pasensta ir atsiranda naujų, visos jos yra dedamos čia. Taigi, jei seniau radote kokią įdomią nuorodą tarp meniu punktų dešinėje ir jos dabar ten nebėra, paieškokite šiame sąraše.

Naudingos nuorodos
0

$_GET, $_POST ir $_REQUEST masyvai dažniausiai yra naudojami kartu su html formomis. Šiame straipsnyje galite paskaityti apie kiekvieną iš jų.

PHP $_GET, $_POST ir $_REQUEST masyvai
0

PHP kalboje tai ką įveda vartotojai formose galime pasiekti per $_GET arba $_POST kintamuosius. Tai yra specialūs PHP kalbos masyvai.

PHP formos
0

PHP kalboje yra daugiau nei 700 funkcijų, kurios stipriai palengvina programuotojų darbą. Kuriant bet kokią sistemą dažnai prireikia susikurti ir savo funkcijų, šioje pamokoje parodysiu kaip tai yra daroma.

PHP funkcijos
0

Masyvai yra skirti saugoti keletą reikšmių viename kintamajame. Jei žinote iš matematikos, kas yra matricos, tai čia labai panašus dalykas. Realiai - kintamųjų lentelė. Gali būti vienmačiai ir daugiamačiai masyvai.

Paprastas kintamasis savyje saugo vieną reikšmę, tuo tarpu masyvas yra toks kintamojo tipas, kurio viduje galime saugoti keletą reikšmių.

PHP masyvai
0

Foreach ciklas yra skirtas vykdyti ciklą per masyvo elementus. Šis ciklas reikalauja masyvo.

PHP foreach ciklas
0

Vykdo kodą nurodytą kiekį kartų arba tol, kol sąlyga gražina reikšmę true (lietuviškai – tiesa). For ciklas yra naudojamas dažnai tada, kai žinome kiek kartų reikės įvykdyti kodą.

PHP for ciklas
0

Do...while ciklas įvykdo kodą bent vieną kartą, nes jis įvykdo kodą, tada patikrina sąlygą, jei sąlyga gražina reikšmę true, tada vykdo kodą dar kartą, taip daro tol, kol sąlyga gražina „false“ – išvertus iš anglų kalbos tai reiškia „netiesa“.

PHP do... while ciklas
0

Ciklai PHP kalboje yra skirti tam, kad galėtume vykdyti kodą daug kartų. Jis vykdomas bus tol, kol ciklo sąlyga bus „true“, kitaip tariant – gražins reikšmę „tiesa“.

Dažnai tenka kartoti tokį pat kodą daug kartų, tokiais atvejais geriausia naudoti ciklus. Vienas iš ciklų yra while ciklas.

PHP while ciklas
0

Ciklas skirtas patikrinti daug sąlygų ir parinkti vieną iš kelių kodo blokų. Labai panaši struktūra į if... elseif... elseif... else... sąlygos sakinį.

PHP switch ciklas
0

If... Else lietuviškai reiškia Jei.. Kita.. Iš to jau galite atspėti, kad tai yra tikrinimas. PHP kalboje dažnai tenka tikrinti visokias sąlygas. Prie skirtingų sąlygų reikia vykdyti skirtingą kodą.

PHP if... else ciklas
0

Čia yra lentelės su skirtingais PHP operatoriais. Operatoriai yra skirti visokiems veiksmams atlikti.

PHP operatoriai
0

Eilutės tipo kintamieji yra kintamieji, kuriuose saugomos reikšmės yra tekstas.

Kai sukuriame kintamąjį galime juo manipuliuoti – jį naudoti funkcijose, išvesti jo reikšmę į naršyklę, kur nors išsaugoti, pakeisti jo reikšmę ir t.t.

PHP kintamieji - eilutės tipas (angl.: string)
0

PHP kodas yra vykdomas serveryje ir grynas HTML rezultatas yra pateikiamas naršyklėje.

PHP sintaksė
0

PHP yra programavimo kalba skirta internetinių puslapių kūrimui. Didžioji dauguma pasaulio puslapių yra sukurti būtent su PHP kalba. PHP kalba yra serverio pusės, tai reiškia, kad jai reikia būtinai turėti serverį, kuris gali „suprasti“ PHP ir atiduoti vartotojui informaciją kokia nors tekstine kalba – HTML, CSS, JavaScript, XML ar kt.

PHP kalbos įvadas
0

Naudojant JavaScript kalbą ir HTML DOM įvykių sistemą galima keisti HTML elementų parametrus.

HTML DOM įvykiai
0

Naudojantis HTML DOM JavaScript galima keisti HTML objektų parametrus, atributų reikšmes, vidinį html kodą, tekstą.

HTLM DOM objektų parametrai
0

Pasinaudojant HTML DOM metodais su JavaScript kalba galime lengvai pasiekti bet kurį HTML DOM‘o elementą. Pasiekiamumui yra naudojamos šie metodai:

HTLM DOM objektų pasiekiamumas
0

HTML DOM‘as nėra sudėtingas, jame nėra daug komandų. Štai keletas dažnai naudojamų nustatymų:

HTML DOM komandos
0

HTML DOM  struktūra yra kaip medžio. Vienas pagrindinis objektas – document, iš jo išauga objektas <html>, iš jo <head> ir <body> ir taip toliau.

HTML DOM struktūra ir hierarchija
0

DOM yra akronimas reiškiantis Document Object Model. DOM‘ą standartizuoja W3C – World Wide Web Consortium - standartai. Bet kurį HTML dokumentą galima suprasti kaip dokumentą pilną objektų. CSS ir JavaScript kalbos keičia HTML objektų parametrus. Kitaip tariant HTML DOM‘as leidžia pasiekti, keisti, pridėti ar trinti HTML elementus HTML dokumente.Pagal DOM‘ą visas HTML dokumentas yra objektas, o kiekvienas HTML elementas yra vidinis objektas.

HTML DOM įvadas
0

Sveikiname radus tinkamą puslapį savo žinių praplėtimui! Čia rasite išsamiausius lietuviškus HTMLCSS, PHP kalbų ir HTML DOM aprašymus internete. Taip pat nemažai Pascal video pamokų bei Valstybinių Brandos Egzaminų sprendimų.

HTML ir CSS kodus galite pasitikrinti redaktoriuje „Pabandyk pats“.

Reikia sužinoti savo išorinį IP adresą? Šią užduotį lengvai atliksite puslapyje ip.manualai.lt!

Reikia sužinoti „timestamp“ reikšmę? Dabartinę? Konkrečios datos? Viską rasite timestamp.manualai.lt!

Nerandate, ko ieškote? Sukurkite apie tai temą forumo skiltyse arba HTML, CSS ir JavaScript diskusijos!

html
css HTML-dom
PHP pamokos paskalis seo-irankis
timestamp ip pabandyk-pats
Paremkite manualai.lt puslapį naudojant šias nuolaidas. Pasidalinkite jomis su draugais ir kolegomis:
Išmokite sukurti internetinius puslapius!
0

CSS ir HTML spalvos apibrėžiamos naudojant RGB sistemą, dažnai pasitelkiant šešioliktainę skaičiavimo sistemos žymėjimą (hex).

CSS spalvų reikšmės
0

Aprašant spalvas galima naudoti jų vardus. Tai yra spalvų vardų sąrašas. Šiuos vardus palaiko visos populiarios dabartinės naršyklės.

Patariame naudoti šį žymėjimą tik tada, kai tai yra būtina, geriau rinkitės hex koduotes.

Lygiavimas pagal pavadinimą.

CSS spalvų vardai
0

Parametro media reikšmę galime nurodyti skirtingus css taisykles skirtingoms medioms: kompiuteriams, telefonams, popieriui ir t.t

CSS medijų tipai
0

Jei naudojate šriftą tokį, kurio neturi vartotojas tekstas bus atvaizduotas pagal naršyklės pagrindinius nustatymus, o tai gali išdarkyti dizainą, todėl reikia nurodyti kelis alternatyvius šriftus atskirtus kableliu. Pateikiame lentelę su šriftais, kurie turi būti palaikomi visose naršyklėse, visose operacinėse sistemose.

CSS visų palaikomi šriftai
0

CSS kalboje yra naudojami keletas skirtingų skaičiavimo vienetų, jie visi pateikti lentelėje. Šalia yra ir paaiškinimai.

CSS matavimo vienetai
0

Lentelė su CSS kalbos parametrais. Parametrai išdėlioti abėcėlės tvarka. Paspaudus ant parametro galite pamatyti išsamią informaciją.

CSS parametrai pagal abėcėlę
0

CSS kalbos taisykles galima grupuoti, tokiu būdu jų nereikia perašinėti kelis kartus.

CSS grupiavimas
0

Padding ir margin reikšmės yra itin dažnai naudojamos, todėl jas žinoti yra tiesiog privalu.

CSS padding / margin
0

Su display parametru ir jo reikšmėmis galime išgauti labai skirtingų html elemento atvaizdavimų. Galime atvaizduoti kelis paragrafus kaip vieną, padaryti objektus nematomus ir kt.

CSS rodymas
0

Su css kalba galime keisti elementų išdėstymo tvarką. Yra keturi pozicijų variantai: statiškas, reliatyvvus, fiksuotas arba absoliutus. Vieną iš jų reikia nurodyti kiekvienam elementui per parametrą position. Pradinė visu elementų parametro position reikšmė yra static.

CSS pozicijos
0

Float parametras nurodo elementų plaukiojimą apgal kairę arba pagal dešinę pusę. Plaukiojimą nutraukia parametras clear. Plaukioti gali tik elementai, kurių poistion parametro reikšmė yra static arba relative. Plaukiojantys elementai naudojami dažnai, su jais galime kurti viso puslapio išdėliojimą, paveikslėlių galerijas, įterpti paveikslėlius į teksta ir kt.

CSS plaukiojantys elementai - float
0

CSS kalba turi selektorius, per kuriuos yra priskiriamos taisyklės. Selektorius tai yra ta dalis, kuri parenka kokiems html elementams bus taikomos css taisyklės. Šioje lentelėje galite matyti CSS1, CSS2 ir CSS3 kalbų versijų selektorius pagal pseudo klases. Lentelėje selektoriai yra tarptautine angliška išraiška parašyti tam, kad supratę šią lentelę galėtumėte lengvai susigaudyti užsienio puslapiuose. Po lentele yra simbolių ir angliškų žodžių paaiškinimai. Jei norite pilnai suprasti visus selektorius, turite gerai mokėti html kalbą. Apie html skaitykite html skiltyje.

CSS netikros pagalbinės klasės
0

CSS kalba turi selektorius, per kuriuos yra priskiriamos taisyklės. Selektorius tai yra ta dalis, kuri parenka kokiems html elementams bus taikomos css taisyklės. Šioje lentelėje galite matyti CSS1, CSS2 ir CSS3 kalbų versijų selektorius pagal pagalbinius netikrus elementus. Lentelėje selektoriai yra tarptautine angliška išraiška parašyti tam, kad supratę šią lentelę galėtumėte lengvai susigaudyti užsienio puslapiuose. Po lentele yra simbolių ir angliškų žodžių paaiškinimai. Jei norite pilnai suprasti visus selektorius, turite gerai mokėti html kalbą. Apie html skaitykite html skiltyje.

CSS netikri pagalbiniai elementai
0

Pasinaudojant css pseudo klase :hover, galime sukurti įvairių efektų, kurie pasirodytų vartotojui užėjus su pelės žymekliu ant elemento.

CSS hover efektas
0

CSS kalba turi selektorius, per kuriuos yra priskiriamos taisyklės. Selektorius tai yra ta dalis, kuri parenka kokiems html elementams bus taikomos css taisyklės. Šioje lentelėje galite matyti CSS1, CSS2 ir CSS3 kalbų versijų selektorius ir jų paaiškinimus, kurie parenka elementus pagal atributus. Lentelėje selektoriai yra tarptautine angliška išraiška parašyti tam, kad supratę šią lentelę galėtumėte lengvai susigaudyti užsienio puslapiuose. Po lentele yra simbolių ir angliškų žodžių paaiškinimai. Jei norite pilnai suprasti visus selektorius, turite gerai mokėti html kalbą. Apie html skaitykite html skiltyje.

CSS atributų selektoriai
0

CSS kalbos pagalba galime nurodyti kokį kursorių atvaizduoti, kai vartotojas jį užveda ant html elemento ar kitu norimu metu.

CSS kursoriai
0

Su css kalba galime nurodyti ne tik x ir y koordinates, bet taip pat ir z. Pasinaudojus z-index taisykle galime sukurti persidengiančius sluoksniuotus elementus.

CSS sluoksniai
0

CSS kalba turi selektorius, per kuriuos yra priskiriamos taisyklės. Selektorius tai yra ta dalis, kuri parenka kokiems html elementams bus taikomos css taisyklės. Šioje lentelėje galite matyti CSS1, CSS2 ir CSS3 kalbų versijų selektorius. Lentelėje selektoriai yra tarptautine angliška išraiška parašyti tam, kad supratę šią lentelę galėtumėte lengvai susigaudyti užsienio puslapiuose. Po lentele yra simbolių ir angliškų žodžių paaiškinimai. Jei norite pilnai suprasti visus selektorius, turite gerai mokėti html kalbą. Apie html skaitykite html skiltyje.

CSS selektoriai
0
CSS spalvos yra tokios pat, kaip HTML. Spalvos apibrėžiamos naudojant RGB sistemą, dažnai pasitelkiant šešioliktainę skaičiavimo sistemos žymėjimą (hex).
CSS spalvos
0

Su CSS nėra sudėtinga padaryti peršviečiamus objektus, tačiau reikia žinoti naršyklių specifiką, kitaip negausite gerai veikiančio efekto.

CSS peršviečiamumas
0

Gerai pritaikius CSS kalbos galimybes su lentelių html žymėmis galime padaryti greitai kraunamas ir gražiai atrodančias lenteles. Pateikiu vieną lentelę, kuri padaryta pilnai su CSS ir HTML.

CSS lentelės
0
Yra keletas pagrindinių nustatymų, kurie yra dažniausiai naudojami su html sąrašų elementais, tačiau naudojant sąrašų žymes ir truputėlis css stilių taisyklių, galime gauti visaip išdėstytus meniu punktus ir nežinant, kad tai yra sąrašo elementas, niekad net to nepasakytume.
CSS sąrašai
0

Kiekviename puslapyje yra nemažai nuorodų. Nuorodos turi būti kitokios išvaizdos nei paprastas tekstas, tada vartotojui bus paprasta suprasti, kad tai yra nuoroda ir ant jos galima paspausti. Kuriant nuorodas yra naudojami įvairūs hover efektai, t.y. efektas užvedus pelės žymeklį ant nuorodos. Žemiau pateikiu lentelę su keliomis stilių taisyklėmis, kurios keičia nuorodų stilius.

CSS nuorodos
0

CSS kalboje yra naudojami šie parametrai teksto konfiguracijai: text-align, text-decoration, text-indent, text-transform, line-height, color, direction, letter-spacing, vertical-align, white-space, word-spacing. Apie šrifto nustatymus skaitykite straipsnyje CSS šriftai.

CSS teksto nustatymai
0

CSS kalboje teksto šriftą, dydį, stilių galime nurodyti šiais parametrais: font-family, font-size, font-style, font-variant ir font-weight. Ant kiekvieno iš jų galite paspausti ir paskaityti pilną parametro informaciją. Jei norite, galite naudoti sutrumpintą šių visų parametrų variantą - parametrą font. Teksto spalvą galime nurodyti per parametrą color.

CSS šriftai
0

CSS kalboje yra keletas parametrų, su kuriais galite lengvai reguliuoti bet kokio elemento kraštus. Pagrindiniai rėmų, kontūrų ir atstumų tarp elementų nustatymai yra:

CSS rėmai ir kontūrai - width, height, padding, border, outline, margin ir overflow
0

CSS kalboje foną galime nurodyti keliais būdais. Paprasčiausias yra su parametru background-color, kurio pagalba galime nurodyti fono spalvą. Kiti naudojami parametrai yra: background-color, background-image, background-repeat, background-attachment ir background-position.

CSS fonas
0

Z-index parametras nurodo kaip elementai yra išsidėstę z ašyje. Z ašis yra statmena ekrano plokštumai. Kuo didesnė z-index reikšmė, tuo elementas yra "arčiau" mūsų, todėl jis būna aukščiau kitų elementų. Tokiu būdu galime padaryti vienas kitą perdengiančius elementus. Z-index parametras veikia tik su elementais, kurių parametras position turi reikšmę absolute, relative arba fixed.

CSS parametras - z-index
0

Word-spacing parametras nurodo atstumą tarp žodžių.

CSS parametras - word-spacing
0

Width parametras nurodo elemento plotį. Ši reikšmė neįtraukia padding, border ir margin reikšmių.

CSS parametras - width
0

White-space parametras nurodo kaip naršyklei elgtis su tuščia vieta viduje elemento. Pavyzdžiui kada pereiti į naują eilutę.

CSS parametras - white-space
0

Visibility parametras nurodo ar elementas yra matomas ar ne. Netgi jei jis nėra matomas, jis užims vietą, jei norite padaryti elementą, kuris nėra matomas ir neužema jokios vietos, naudokite parametrą display.

CSS parametras - visibility
0

Vertical-align parametras nurodo vertikalų elemento lygiavimą.

CSS parametras - vertical-align
0

Jei html elemento position parametro reikšmė yra absolute, tada top parametras nurodo atstumą tarp viršutinio elemento krašto ir viršutinio jį laikančio elemento krašto, jei html elemento position parametro reikšmė yra relative, tada top nurodo atstumą tarp viršutinio elemento krašto ir tikrojo jo krašto su normalia pozicija. Galimos neigiamos reikšmės.

CSS parametras - top
0

Text-transform paramertas reguliuoja teksto raides: ar jos yra didžiosios, ar mažosios, ar tik pirma raidė didžioji, kitos mažosios.

CSS parametras - text-transform
0

Text-indent parametras nurodo kiek atitraukti į dešinę teksto pirmą eilutę. Galimos neigiamos reikšmės. Jei naudosite neigiamas reikšmes tekstas bus patraukiamas į kairę.

CSS parametras - text-indent
0

Text-decoration parametras nurodo papildomas teksto dekoracijas. Pavyzdžiui pabrauktą, perbrauktą ar mirksiantį tekstą.

CSS parametras - text-decoration
0

Text-align parametras nurodo horizontalų teksto lygiavimą.

CSS parametras - text-align
0

Table-layout parametras nurodo lentelės išdėliojimo algoritmą.

CSS parametras - table-layout
0

Elementams su position parametro reikšme absolute, right parametras nurodo dešinio krašto atstumą iki sekančio dešiniau easnčio elemento. Elementams su position parametro reikšme relative, right parametras nurodo dešinio krašto atstumą nuo jo normalios pozicijos. Jei elemento position parametro reikšmė yra static, right parametras jokios įtakos elementui nedaro.

CSS parametras - right
0

quotes parametras nurodo citatų simbolius.

CSS parametras - quotes
0

Position parametras nurodo elemento poziciją.

CSS parametras - position
0

Page-break-inside parametras nurodo ar bus įterpiamas perėjimas į naują eilutę viduje elemento. Šis parametras neveiks su elementais, kurių position parametro reikšmė yra absolute. Patartina naudoti šį parametrą kuo rečiau ypač viduje table elementų, plaukiojančių elementų ar block tipo elementų su rėmeliais.

CSS parametras - page-break-inside
0

Page-break-before parametras nurodo ar reikia įterpti perėjimą į naują eilutę prieš elementą. Šis parametras neveiks su elementais, kurių position parametro reikšmė yra absolute. Patartina naudoti šį parametrą kuo rečiau ypač viduje table elementų, plaukiojančių elementų ar block tipo elementų su rėmeliais.

CSS parametras - page-break-before
0

Page-break-after parametras nurodo ar reikia įterpti perėjimą į naują eilutę po elemento. Šis parametras neveiks su elementais, kurių position parametro reikšmė yra absolute. Patartina naudoti šį parametrą kuo rečiau ypač viduje table elementų, plaukiojančių elementų ar block tipo elementų su rėmeliais.

CSS parametras - page-break-after
0

Padding-top parametras nurodo atstumą tarp elemento turinio ir viršutinio rėmelio. Taip pat žiūrėkite padding, padding-top, padding-right, padding-bottom ir padding-left.

CSS parametras - padding-top
0

Padding-right parametras nurodo atstumą tarp elemento turinio ir dešinio rėmelio. Taip pat žiūrėkite padding, padding-top, padding-right, padding-bottom ir padding-left.

CSS parametras - padding-right
0

Padding-left parametras nurodo atstumą tarp elemento turinio ir kairio rėmelio. Taip pat žiūrėkite padding, padding-top, padding-right, padding-bottom ir padding-left.

CSS parametras - padding-left
0

Padding-bottom parametras nurodo atstumą tarp elemento turinio ir apatinio rėmelio. Taip pat žiūrėkite padding, padding-top, padding-right, padding-bottom ir padding-left.

CSS parametras - padding-bottom
0

Padding parametras nurodo atstumą tarp elemento turinio ir rėmelio. Padding yra sutrumpinta versija kelių kitų parametrų. Juos visus galime aprašyti tokia tvarka: padding-top, padding-right, padding-bottom ir padding-left. Nėra būtina rašyti visas keturias reikšmes, žiūrėkite pavyzdžius.

 

CSS parametras - padding
0

Overflow parametras nurodo kas vyksta, kai elemento turinys yra didesnis, nei pats elementas. Pavyzdžiui kai turite div elementą ir jame esantis tekstas "išeina" už jo ribų.

CSS parametras - overflow
0

Outline-width parametras nurodo kontūro, esančio aplink elemento rėmelį, storį.

CSS parametras - outline-width
0

Outline-style parametras nurodo kontūro, esančio aplink elemento rėmelį, išvaizdos stilių.

CSS parametras - outline-style
0

Outline-color parametras nurodo kontūro, esančio aplink elemento rėmelį spalvą.

CSS parametras - outline-color
0

Outline parametras nurodo liniją, kuri yra apibrėžiama aplink elemento rėmelį. Tai yra sutrumpinta šių parametrų versija: outline-color, outline-style, outline-width. Kai aprašome outline parametrą, reikšmės turi būti surašytos būtent šia tvarka: ouline-color, outline-style ir outline-width. Jei kurios nors reikšmės trūksta, naršyklė naudoja numatytą pradinę reikšmę.

CSS parametras - outline
0

Min-width parametras nurodo minimalų elemento plotį. Min-width reikšmė neįtraukia padding, border ir margin reikšmių.

CSS parametras - min-width
0

min-height parametras nurodo minimalų elemento aukštį. min-height reikšmė neįtraukia padding, border ir margin reikšmių.

CSS parametras - min-height
0

Max-width parametras nurodo maksimalų elemento plotį. Max-width reikšmė neįtraukia padding, border ir margin reikšmių.

CSS parametras - max-width
0

Max-height parametras nurodo maksimalų elemento aukštį. Max-height reikšmė neįtraukia padding, border ir margin reikšmių.

CSS parametras - max-height
0

Margin-top parametras nurodo atstumą tarp elemento viršutinio rėmelio ir kito, šalia esančio elemento. Žiūrėkite taip pat margin, margin-top, margin-right, margin-bottom ir margin-left.

CSS parametras - margin-top
0

Margin-right parametras nurodo atstumą tarp elemento dešinio rėmelio ir kito, šalia esančio elemento. Žiūrėkite taip pat margin, margin-top, margin-right, margin-bottom ir margin-left.

CSS parametras - margin-right
0

Margin-left parametras nurodo atstumą tarp elemento kairio rėmelio ir kito, šalia esančio elemento. Žiūrėkite taip pat margin, margin-top, margin-right, margin-bottom ir margin-left.

CSS parametras - margin-left
0

Margin-bottom parametras nurodo atstumą tarp elemento apatinio rėmelio ir kito, šalia esančio elemento. Žiūrėkite taip pat  margin, margin-top, margin-right, margin-bottom ir margin-left.

CSS parametras - margin-bottom
0

Margin parametras yra sutrumpinta versija parametrų: margin-top, margin-right, margin-bottom ir margin-left. Į parametra margin galima surašyti visų šių parametrų reikšmes būtent tokia tvarka, kaip surašyta anksčiau. Margin parametras nurodo atstumus tarp elemento rėmelio ir kito, šalia esančio elemento.

CSS parametras - margin
0

List-style-type parametras nurodo sąrašo elementų žymeklių išvaizdą.

CSS parametras - list-style-type
0

List-style-position parametras nurodo kur bus atvaizduojami sąrašo elementų žymekliai - kartu su visu tekstu, ar išskirti šone.

CSS parametras - list-style-position
0

List-style-image nurodo sąrašo skirtuko paveikslėlį. list-style-image parametre nurodytas paveikslėlis būna naudojamas vietoje sąrašo elemento žymeklio. Kartu nurodykite ir parametro list-style-type reikšmę, ji bus naudojama tada, kai nebus rastas paveikslėlis.

CSS parametras - list-style-image
0

Line-style parametras nurodo sąrašo visus stilius. Tai yra sutrumpinta versija. Šiame parametre galime nurodyti list-style-type, list-style-position, list-style-image. Šitų atskirų parametrų reikšmės turi būti surašytos būtent tokia tvarka. Jei kurią nors reikšmę praleisite - bus naudojama pradinė to parametro reikšmė.

CSS parametras - list-style
0

Line-height parametras nurodo teksto eilutės aukštį. Galimos tik teigiamos reikšmės.

CSS parametras - line-height
0

Letter-spacing parametras nurodo tarpus tarp raidžių.

CSS parametras - letter-spacing
0

Left parametras yra naudojamas kartu su parametro position reikšmėmis absolute arba relative. Jei elemento position reikšmė yra absolute arba relative, tada left nurodo elemento kairio krašto pasislinkimą į dešinę. Šalia kitų position reikšmių left parametras neveikia.

CSS parametras - left
0

Height parametras nurodo elemento aukštį, padding, margin ir border aukščiai nėra įskaičiuojami.

CSS parametras - height
0

Font-weight parametras nurodo šrifto storį.

CSS parametras - font-weight
0

Font-variant parametras nurodo šrifto variacijas, pavyzdžiui atvaizduoti visas raides didžiosiomis, bet mažomis.

CSS parametras - font-variant
0

Font-size parametras nurodo teksto šrifto dydį. Dydį galima nurodyti visais css matavimo vienetais arba žodinėmis reikšmėmis.

CSS parametras - font-size
0

Font-family parametras nurodo teksto šriftą. Galima nurodyti kelis šriftus atskiriant kableliais tam, kad jei vartotojas neturėssų pirmojo šrifto, naršyklė galėtų naudoti sekantį. Taip pat patartina nurodyti ne tik šriftą, bet ir jo tipą: serif, sans-serif, cursive, fantasy ar monospace. Tokiu atveju naršyklė žinos maždaug kokį šriftą taikyti atvaizduojant tekstą tuo atveju, jei vartotojas neturės nė vieno nurodyto šrifto. Šriftai, kurių pavadinime yra tarpų turi būti parašyti kabutėse, jei nurodote stilių per atributą - naudokite viengubas kabutes.

CSS parametras - font-family
0

Šis parametras nurodo apatinio rėmelio plotį.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-bottom-width
0

Šis parametras nurodo apatinio rėmelio tipą.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-bottom-style
0

Šis parametras nurodo apatinio rėmelio spalvą.

Taip pat siūlome pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-bottom-color
0

Šis parametras nurodo apatinio rėmelio parametrus. Rėmelį nurodančių parametrų yra daugiau. Su border-top, border-right, border-bottom ir border-left parametrais galime nustatyti kiekvienam kraštui skirtingus rėmelio stilius. Su parametru border galime nustatyti stilius iš karto visiems keturiems kraštams, beto, visi šie parametrai yra tokie, į kuriuos galime surašyti nustatymus skirtus keliems parametrams.

Parametrų surašymo tvarka visuose šiuose parametruose yra tokia:

 1. border-width - nurodo rėmelio storį
 2. border-style - nurodo rėmelio stilių
 3. border-color - nurodo rėmelio spalvą
CSS parametras - border-bottom
0

Šis parametras nurodo rėmelį. Rėmelį nurodančių parametrų yra daugiau. Su border-top, border-right, border-bottom ir border-left parametrais galime nustatyti kiekvienam kraštui skirtingus rėmelio stilius. Su šiuo parametru galime nustatyti stilius iš karto visiems keturiems kraštams, beto, tai yra parametras, į kurį galime surašyti nustatymus skirtus keliems parametrams.

CSS parametras - border
0

Šis parametras nurodo kaip kartoti fono paveikslėlį.

CSS parametras - background-repeat
0

Šis parametras nurodo fono paveikslėlio vietą, jei norime kad veiktų naršyklėse Opera ir Firefox, background-attachment reikšmė turi būti fixed.

CSS parametras - background-position
0

Šis parametras nurodo kairio rėmelio parametrus. Rėmelį nurodančių parametrų yra daugiau. Su border-top, border-right, border-bottom ir border-left parametrais galime nustatyti kiekvienam kraštui skirtingus rėmelio stilius. Su parametru border galime nustatyti stilius iš karto visiems keturiems kraštams, beto, visi šie parametrai yra tokie, į kuriuos galime surašyti nustatymus skirtus keliems parametrams.

Parametrų surašymo tvarka visuose šiuose parametruose yra tokia:

 1. border-width - nurodo rėmelio storį
 2. border-style - nurodo rėmelio stilių
 3. border-color - nurodo rėmelio spalvą
CSS parametras - border-left
0

Šis parametras nurodo ar lentelės langelių rėmeliai turi būti sulieti į vieną, ar atvaizduojami atskirai, kaip kad būna pagal nutylėjimą.

 

CSS parametras - border-collapse
0

Šis parametras nurodo rėmelio spalvą.

Taip pat siūlome pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-color
0

Šis parametras nurodo kairio rėmelio plotį.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-left-width
0

Šis parametras nurodo kairio rėmelio tipą.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-left-style
0

Šis parametras nurodo kairio rėmelio spalvą.

Taip pat siūlome pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-left-color
0

Šis parametras nurodo dešinio rėmelio spalvą.

Taip pat siūlome pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-right-color
0

Šis parametras nurodo dešinio rėmelio parametrus. Rėmelį nurodančių parametrų yra daugiau. Su border-top, border-right, border-bottom ir border-left parametrais galime nustatyti kiekvienam kraštui skirtingus rėmelio stilius. Su parametru border galime nustatyti stilius iš karto visiems keturiems kraštams, beto, visi šie parametrai yra tokie, į kuriuos galime surašyti nustatymus skirtus keliems parametrams.

Parametrų surašymo tvarka visuose šiuose parametruose yra tokia:

 1. border-width - nurodo rėmelio storį
 2. border-style - nurodo rėmelio stilių
 3. border-color - nurodo rėmelio spalvą
CSS parametras - border-right
0

Šis parametras nurodo dešinio rėmelio plotį.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-right-width
0

Šis parametras nurodo dešinio rėmelio tipą.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-right-style
0

Šis parametras nurodo rėmelio tipą visoms pusėms iš karto.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-style
0

Šis parametras nurodo rėmelio tarpus lentelėje. Galima naudoti tik tada, kai parametro border-collapse reikšmė yra separate.

CSS parametras - border-spacing
0

Šis parametras nurodo viršutinio rėmelio plotį.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-top-width
0

Šis parametras nurodo viršutinio rėmelio tipą.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-top-style
0

Nurodo lentelės antraštės parašytos žymoje <caption> poziciją.

CSS parametras - caption-side
0

Jei html elemento position parametro reikšmė yra absolute, tada bottom parametras nurodo atstumą tarp apatinio elemento krašto ir apatinio jį laikančio elemento krašto, jei html elemento position parametro reikšmė yra relative, tada bottom nurodo atstumą tarp apatinio elemento krašto ir tikrojo jo krašto su normalia pozicija.

CSS parametras - bottom
0

Šis parametras nurodo visų pusių rėmelio plotį.

Taip pat patariame pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-width
0

Nurodo kaip reikia apipjaustyti paveikslėlį. Kartu turi būti naudojamas position parametras su reikšme absolute. Taip pat šis parametras neveiks su parametro overflow reikšme visible.

CSS parametras - clip
0

Panaikina elementų plaukiojimą - float.

CSS parametras - clear
0

Įterpia sugeneruotą html kodą. Naudojama kartu su pseudo klasėmis :after ir :before.

CSS parametras - content
0

Nurodo teksto spalvą. Naudojamas su daugeliu html elementų. Taip pat siūlome pažiūrėti parametrą background-color.

CSS parametras - color
0

cursor parametras pakeičia pelės žymeklio išvaizdą.

CSS parametras - cursor
0

counter-reset sukuria, atstato į pradinę reikšmę vieną arba kelis skaitiklius (counters). Dažniausiai naudojama kartu su parametru counter-increment, kuris keičia skaitiklio reikšmę, bei parametru content, kuris padeda atvaizduoti skaitiklių reikšmes.

CSS parametras - counter-reset
0

counter-increment padidina kurio nors skaitiklio (counter) reikšmę. Dažniausiai naudojama kartu su parametru counter-reset, kuris atstato skaitiklio reikšmę į pradinę - 0, bei parametru content, kuris padeda atvaizduoti skaitiklių reikšmes.

CSS parametras - counter-increment
0

Display parametras nurodo kokio tipo dėžutę elementas turi atvaizduoti. Jei pavyzdžiui sukursime kelis paragras su žyme <p> ir jiems priskirsim parametro display reikšmę inline, vizualiai atrodys, kad tai yra vienas paragrafas. Nemažai reikšmių nepalaiko Internet Explorer naršyklės (žiūrėkite papildomą informaciją straipsnio apačioje).

CSS parametras - display
0

Nurodo kuria kryptimi atvaizduoti tekstą. Galimos trys reikšmės - iš kairės į dešinę, iš dešinės į kairę ir paveldėti iš tėvinių elementų. Reikia nepamiršti, kad paveldėjimo parametrų nepalaiko Internet Explorer naršyklės.

CSS parametras - direction
0

Float parametras nurodo ar elementas turi "plaukioti" ir jei taip, tada kaip. Negalima naudoti kartu su parametro position reikšme absolute. Baigti "plaukiojimą" galima su parametru clear.

CSS parametras - float
0

Nurodo ar atvaizduoti lentelės tuščio langelio foną (background) ir rėmelį (border). Internet Explorer 8 ir naujesnės palaiko šį parametrą tik tada, kai nurodote tinkamą dokumento tipą - DTD. Būtina naudoti kartu su parametro border-collapse reikšme separate.

CSS parametras - empty-cells
0

Font-style parametras nurodo šrifto stilių.

CSS parametras - font-style
0

Šis parametras nurodo viršutinio rėmelio spalvą.

Taip pat siūlome pažiūrėti kitus border tipo parametrus.

 

CSS parametras - border-top-color
0

Šis parametras nurodo viršutinio rėmelio parametrus. Rėmelį nurodančių parametrų yra daugiau. Su border-top, border-right, border-bottom ir border-left parametrais galime nustatyti kiekvienam kraštui skirtingus rėmelio stilius. Su parametru border galime nustatyti stilius iš karto visiems keturiems kraštams, beto, visi šie parametrai yra tokie, į kuriuos galime surašyti nustatymus skirtus keliems parametrams.

Parametrų surašymo tvarka visuose šiuose parametruose yra tokia:

 1. border-width - nurodo rėmelio storį
 2. border-style - nurodo rėmelio stilių
 3. border-color - nurodo rėmelio spalvą
CSS parametras - border-top
0

Font parametras nurodo visas šrifto taisykles vienoje vietoje. Nustatymai yra nurodomi tokia tvarka: font-style, font-variant, font-weight, font-size/line-height, font-family. Reikšmės font-size ir font-family yra privalomos, jei kokios nors kitos reikšmės bus nenurodytos, joms bus priskirtos jų pradinės reikšmės.

CSS parametras - font
0

Šis parametras nurodo fono paveikslėlį. Fono paveikslėlis uždengs per visą elmento plotį, įskaitant ir rėmelį, bei atstumą iki jo. Jei elementas turės margin nustatymų, kurie sukuria atstumą laisvos vietos už rėmelio, ši vieta liks nepadenkta. Pagal nutylėjimą fono pozicija yra elemento viršuje kairėje ir yra kartojamas į visas puse, tiek x, tiek y ašimis.

CSS parametras - background-image
0

Šis parametras nurodo fono spalvą.

CSS parametras - background-color
0

Šis parametras nurodo ar fono paveikslėlis yra fiksuotas, ar juda, kai slenkame puslapį žemyn su slinkties juostomis.

CSS parametras - background-attachment
0

Šis parametras nurodo elemento foną. Su šiuo parametru galite nurodyti iš karto kelias reikšmes. Visi parametrai, kuriuos galite nurodyti yra:

 

 1. background-color
 2. background-image
 3. background-repeat
 4. background-attachment
 5. background-position

 

Jie visi čia surašyti iš eilės. Tokia tvarka turi vienas paskui kitą būti išdėlioti, tačiau nėra būtina rašant taisyklę paminėti visus iš karto. Žiūrėkite pavyzdžius.
CSS parametras - background
0

Viena populiariausių css stilių taisyklių yra width ir height. Šie du parametrai nurodo elemento dimensijas - plotį ir aukštį. Taip pat yra naudojama ir trečioji dimensija - gylis, tai yra z koordinatė.

CSS aukštis plotis
0

CSS stiliai gali būti aprašyti trijose skirtingose vietose

CSS hierarchija
0

Yra 3 būdai, kaip galime įterpti css stilius į html dokumentą. Išorinis, vidinis ir žymoje pasinaudojant atributu style.

CSS įterpimas į html
0

Du dažniausiai naudojami css selektoriai yra id ir klasė. Klasė gali būti priskirta kiek reikia kartų skirtingiems elementams viename dokumente. Id gali būti tik vienas per visa dokumentą.

CSS id ir klasės selektorių skirtumas
0

CSS taisyklės sintaksė yra paprasta, ją sudaro trys dalys: selektorius, parametras ir jo reikšmė.

 

CSS sintaksė
0

HTML kalba atsako į klausimą Ką atvaizduoti?, tuo tarpu CSS - Kaip atvaizduoti?. Daugelis seniau naudojamų HTML žymių, kurios buvo skirtos stiliams nurodyti yra nebenaudojamos, nes jas pakeičia CSS stilių taisyklės.

CSS kalbos įvadas
0

Nurodo iš kur imti informaciją, kurią atvaizduos rėmo viduje.

HTML žymės frame atributas - src
0

Nurodo ar vartotojas galės vaikščioti po rėmą. Galimos reikšmės yra yes, no ir auto.

HTML žymės frame atributas - scrolling
0

Nurodo ar vartotojas galės keisti rėmo dydį. Galima reikšmė yra noresize.

HTML žymės frame atributas - noresize
0

Nurodo rėmo pavadinimą, vardą. Naudojama kai langas yra padalintas į kelis rėmus ir norime nuorodą užkrauti į kurį nors iš rėmų, tada galime nurodyti to rėmo į kurį užkrauname atributo name reikšmę ir per ją kreiptis į rėmą.

HTML žymės frame atributas - name
0

Nurodo atstumą (viršuje ir apačioje) tarp rėme esančių elementų ir rėmo kraštinių. Galima reikšmė yra skaičius išreiškiantis pikselius.

HTML žymės frame atributas - marginheight
0

Nurodo atstumą tarp rėme esančių elementų ir rėmo kraštinių. Galima reikšmė yra skaičius išreiškiantis pikselius.

HTML žymės frame atributas - marginwidth
0

Nurodo ar atvaizduoti aplink rėmą esantį rėmelį ar ne. Atributas gali turėti reikšmę 1 arba 0. 1 reiškia rodyti, 0 - ne.

HTML žymės frame atributas - frameborder
0

Žymės <button> atributas value nurodo mygtuko reikšmę.

 

Pastaba: Internet Explorer naršyklė grąžina reikšmę ne iš value atributo, bet tekstą tarp žymių <button> ir button>, kai tuo tarpu kitos naršyklės grąžina atributo value reikšmę.

HTML žymės button atributas - value
0

Žymės <button> atributas type nurodo mygtuko tipą. Visada reikia nurodyti mygtuko tipą.

HTML žymės button atributas - type
0

Žymės <button> atributas name nurodo mygtuko pavadinimą. Šį pavadinimą galima naudoti, kai yra pateikiama formos informacija serveriui, ar per javascript, kai norime atlikti kokią nors manipuliaciją su elementais. Keli mygtukai gali būti su tuo pačiu vardu (name).

HTML žymės button atributas - name
0

Žymės <button> atributas disabled nurodo, kad mygtukas yra išjungtas, jo nebegalima paspausti.

HTML žymės button atributas - disabled
0

Žymė <blockquote> yra naudojama aprašyti ilgas citatas. Naršyklė automatiškai įterpia laisvos vietos aplink citatą

HTML žymės blockquote atributas - cite
0

basefont žymės atributas size nurodo bazinį teksto dydį

HTML žymės basefont atributas - size
0

basefont žymės atributas face nurodo bazinį teksto šriftą. Atribute galima surašyti keletą reikšmių atskirtų kableliais. Pirmasis šriftas bus naudojamas, jei jis nebus rastas pas vartotoją, tada antrasis ir taip toliau.

HTML žymės basefont atributas - face
0

 

basefont žymės atributas color nurodo bazinę teksto spalvą.

HTML žymės basefont atributas - color
0

Nurodo kur atverti nuorodą, jei nėra nurodyto target atributo aprašant nuorodą.

HTML žymės base atributas - target
0

href atributas žymoje <base> nurodo bazinę nuorodą visoms realiatyvioms nuorodoms puslapyje.

HTML žymės base atributas - href
0

sub žymė nurodo nuleistą tekstą, sup - pakeltą. Su šiomis žymėmis yra patogu rašyti indeksus, laipsnius. Pavyzdžiui F1, F2, F3 ir a3 + b2 + c = ...

HTML žymės - sub ir sup
0

Šios žymės yra nevartotinos, geriau naudokite <del>. s ir strike žymės nurodo išbrauktą, itšrintą, seną tekstą.

HTML žymės - s ir strike
0

žymė <center> yra naudojama teksto centravimui. Ši žymė yra nevartotina! Teksto centravimui reikia naudoti css stiliaus taisykles.

HTML žymė - center
0

tfoot žymė nurodo lentelės apačią. Nors ji nurodo apačią, ją galime rašyti iš karto po <thead> tam, kad būtų užkrauta lentelės apačia, o tik tada pats turinys. <tfoot> žymė kartu su <thead> ir <tbody> suskirsto lentelės elementus į tris grupes: viršų, apačią ir centrą. <tfoot> žymė visada būna viduje žymos <table>. Kai naudojame <tfoot>, patartina naudoti ir <thead>, bei <tbody>.

HTML žymė - tfoot
0

textarea žymė nurodo teksto įvedimo lauką. Įvedimo lauko dydis gali būti nurodomas per atributus cols ir rows, tačiau yra patartina tai padaryti per CSS stilių width ir height nustatymus. Šis laukas nuo paprasto teksto įvedimo lauko <input> pagrinde skiriasi tuo, kad <textarea> lauke galima įvesti keletą eilučių ir neriboto ilgio duomenis.

HTML žymė - textarea
0

title žymė nurodo viso dokumento antraštę. Šis elementas yra reikalaujamas visuose html ar xhtml dokumentuose. Šio elemento reikšmė yra atvaizduojama naršyklės lango antraštės juostoje, paieškos sistemų rezultatų puslapiuose ir keliose kitose vietose. Spėjama, kad ši žymė yra viena svarbiausių paieškos sistemoms.

HTML žymė - title
0

th žymė nurodo antraštinį stulpelio narvelį lentelėje. Naudojama kartu su žymėmis <table>, <tr>. Taip pat siūlome pažiūrėti žymę <td>, kuri taip pat nurodo stulpelį lentelėje, tačiau turi šiek tiek kitokią funkciją - šiame elemente būna talpinama lentelės informacija, o ne stulpelio antraštė. Pagal nutylėjimą <th> elemente tekstas yra pajuodintas ir centruotas, tuo tarpu <td> - normalaus storio ir lygiuotas pagal kairę.

HTML žymė - th
0

select žymė naudojama pasirinkimo meniu sukūrimui. Kartu su žyme <select> reikia naudoti žymę <option>. <select> sukuria sąrašą, o <option> sąrašo punktus. Jei sąrašas ilgas, pasirinkimus galima grupuoti su žyme <optgroup>. Šis HTML elementas yra naudojamas formose.

HTML žymė - select
0

tbody žymė nurodo lentelės apačią. <tbody> žymė kartu su <thead> ir <tfoot> suskirsto lentelės elementus į tris grupes: viršų, apačią ir centrą. <tbody> žymė visada būna viduje žymos <table>. Kai naudojame <tbody>, patartina naudoti ir <thead>, bei <tfoot>.

HTML žymė - tbody
0

table žymė nurodo lentelę. Kiekviena lentelė savyje turi eilutes ir stulpelius. Eilutės yra nurodomos su žyme <tr>, stulpelis su <td> arba <th>. Taip pat kartu su lentelėmis yra naudojamos žymės <caption>, <col>, <colgroup>, <thead>, <tfoot> ir <tbody>.

HTML žymė - table
0

p žymė nurodo paragrafą. Viduje <p> žymės yra rašomas tekstas, naudojamos kitos html žymės. Pagal nutylėjimą, aplink ją, naršyklės automatiškai išskiria laisvos vietos, tai galite pakeisti pasinaudojant CSS stiliais.

HTML žymė - p
0

param žymė nurodo parametrą ar kintamajį objektui arba įskiepiui.

HTML žymė - param
0

option žymė pasirinkimų sąraše nurodo pasirinkimą. <option> žymė yra rašome viduje <select> žymės. Jei turite ilgą pasirinkimų sąrašą, patariame pasirinkimus <option> grupuoti su žyme <optgroup>.

HTML žymė - option
0

u žymė nurodo pabrauktą tekstą. Ši žymė yra nevartotina.

HTML žymė - u
0

tr žymė nurodo eilutę lentelėje. Naudojama kartu su žymėmis <table>, <td>. Kiekvienas <tr> elementas savyje turi turėti <td> arba <th> elementą.

HTML žymė - tr
0

span žymė pati viena nedaro nieko, tačiau tekstui, esančiam jos viduje galime suteikti išskirtinus stilius, galime tai naudoti kaip pasirinkimo galimybe per JavaScript selektorius. Tai yra toks konteineris kitiems elementams.

HTML žymė - span
0

style žymę reikia naudoti stilių aprašymui. Viduje <style> elemento nurodome, kaip atvaizduosime HTML elementus (naudojant CSS stilius). <style> žymė turi vienintelį privaloma atributą - type, kurio reikšmė turi būti text/css. <style> žymė turi būti viduje <head> dalies. Jei norite įterpti išorinį CSS failą, naudokite žymę <link>. Apie stilių taisykles skaitykite pamokose apie CSS.

HTML žymė - style
0

q žymė nurodo trumpą citatą. Naršyklė automatiškai sugeneruos kabutes aplink tekstą esantį viduje <q> žymės. Jei norite cituoti ilgas citatas, naudokite žymę <blockquote>.

HTML žymė - q
0
pre žymė nurodo formatuotą tekstą. <pre> elemente esantis tekstas yra atvaizduojamas fiksuoto pločio šriftu (dažniausiai Courier) ir perėjimai į naują eilutę, tarpo simboliai bus atvaizduoti puslapyje be papildomų html žymių tokių kaip <br />.
HTML žymė - pre
0

thead žymė nurodo lentelės viršų. <thead> žymė kartu su <tbody> ir <tfoot> suskirsto lentelės elementus į tris grupes: viršų, apačią ir centrą. <thead> žymė visada būna viduje žymos <table>. Kai naudojame <thead>, patartina naudoti ir <tbody>, bei <tfoot>.

HTML žymė - thead
0

td žymė nurodo standartinį stulpelio narvelį lentelėje. Naudojama kartu su žymėmis <table>, <tr>. Taip pat siūlome pažiūrėti žymę <th>, kuri taip pat nurodo stulpelį lentelėje, tačiau turi šiek tiek kitokią funkciją - šiame elemente būna talpinamos antraštės. Pagal nutylėjimą <th> elemente tekstas yra pajuodintas ir centruotas, tuo tarpu <td> - normalaus storio ir lygiuotas pagal kairę.

HTML žymė - td
0

script žymė nurodo kliento pusės skripto įteprimą, pavyzdžiui parašyto JavaScript kalba. <script> žymė gali turėti skripto kodą savyje, arba per src atributą galima įterpti išorinį skripto failą. <script> žymės reikalaujamas atributas yra type, kuriame nurodome MIME tipą, pavyzdžiui text/javascript.

Taip pat patartina pasidomėti žyme <noscript>, kuri atvaizduoja norimą tekstą vartotojams, kurie neturi naršyklių palaikančių vartotojo pusės skriptų, arba tiesiog šią paslaugą yra išjungę.

HTML žymė - script
0

Visos h1, h2, h3, h4, h5 ir h6 žymės nurodo antraštę. Skaičius nurodo antraštės eilę, svarbumą. Žymė <h1> gali būti tik viena visame dokumente. <h2>, <h3>, <h4>, <h5> ir <h6> gali būti kiek tik reikia.

HTML žymės - nuo h1 iki h6
0

font žymė nurodo teksto šriftą, dydį ir spalvą. Ši žymė yra nevartotina. Naudokite CSS stilius.

HTML žymė - font
0

form žymė nurodo formą. Formos yra naudojamos, kai norime suteikti vartotojui galimybę įvesti kokią nors informaciją. Kartu su <form> žyme yra naudojama žymė <input>, kuri nurodo įvedimo lauką. Įvedimo laukai gali būti skirtingi - teksto laukai, pasirinkimo meniu, radio-mygtukai, pateikimo mygtukai ir t.t. Formos yra naudojamos duomenų perdavimui į serverį.

Pastaba: <form> yra blokinio tipo elementas ir sukuria perėjimą į naują eilutę prieš ir po savęs.

HTML žymė - form
0
frame žymė nurodo rėmą, dalį iš frameset'o. Naudojama kartu su žyme <frameset> (nurodo, kad dalinsime naršyklės langą į dalis). Kiekviena frameset'o dalis (rėmas) gali turėti savo individualius atributus tokius kaip: scrolling, src, name, noresize ir kt.
HTML žymė - frame
0

frameset žymė nurodo, kad naršyklės langą dalinsime į rėmus. Kartu su žyme <frameset> yra naudojamos žymės <frame>. Viduje <frameset> žymės yra rašomos dvi, ar daugiau <frame> žymių. Kiekviena <frame> žymė sukuria rėmą į kurį užkrauname atskirą dokumentą. <frameset> elementas nurodo kiek stulpelių ir eilučių bus visame rėmų rinkinyje.

HTML žymė - frameset
0

head žymė nurodo bendrą informaciją apie dokumentą. Tai yra būtina žymė kiekvienam puslapiui. Head dalyje negali būti teksto, paragrafų, antraščių ir t.t. Head dalyje gali būti nuadojamos tik šios žymės: <base>, <link>, <meta>, <script>, <style> ir <title>. Žymė <title> nurodo dokumento antraštę ir tai yra vienintelė privaloma <head> dalies žymė.

HTML žymė - head
0

fieldset žymė nurodo grupę įvedimo laukų formoje. Skirta grupavimui. Fieldset žymė nupiešia grupės rėmelį, naudojama kartu su žyme <legend>, kuri nurodo grupės antraštę.

HTML žymė - fieldset
0

dt žymė nurodo terminą terminų paaiškinimų sąraše. Žymė <dt> yra naudojama kartu su žymėmis <dl> (nurodo terminų sąrašą) ir <dd> (nurodo paaiškinimą).

HTML žymė - dt
0

Žymė <blockquote> yra naudojama aprašyti ilgas citatas. Naršyklė automatiškai įterpia laisvos vietos aplink citatą

HTML žymė - blockquote
0

Žymė <body> nurodo svetainės "kūną". Šioje žymėje reikia rašyti viską, kas sudaro puslapio kūną - tekstus, nuorodas, paveikslėlius, lenteles, sąrašus ir t.t. Tai yra viena iš pagrindinių html kalbos žymių.

HTML žymė - body
0
Žymė <br> nurodo eilutės lūžį, ji perkelia tekstą į naują eilutę.
HTML žymė - br
0

Žymė <button> nurodo mygtuką. Viduje šio elemento galite patalpinti tekstą ar paveikslėlį. Tai yra skirtumas nuo mygtuko sukurto su <input> žyme. Visada nurodykite mygtuko tipą atribute type.

HTML žymė - button
0

Žymė <caption> nurodo antraštę lentelėje. Ši žymė turi būti parašyta iškarto po žymės <table>. Vienai lentelei galima nurodyti tik vieną <caption> elementą.

HTML žymė - caption
0

Žymė <col> yra naudojama stilių nurodymui vienam ar keliems lentelės stulpeliams iš karto. Ši žymė būna naudinga tada, kai turime didesnę lentelę ir norime suteikti kokį nors stilių vienam jos stulpeliui, neliečiant kitų, bet nenorime kopijuoti stiliaus taisyklių visiems lentelės elementams. <col> žymę galima naudoti tik viduje žymės <table> arba <colgroup>.

Pastaba: Galite nurodyti norimas CSS kalbos taisykles. Taip pat pažiūrėkite žymę <colgroup>

HTML žymė - col
0

Colgroup žymė yra panaši į žymę <col> skiriasi tuo, kad su <colgroup> galite pateikti taisykles keliems stulpeliams iš karto - grupuoti.

Pastaba: Galite nurodyti norimas CSS kalbos taisykles. Taip pat pažiūrėkite žymę <col>

HTML žymė - colgroup
0

dd žymė nurodo termino paaiškinimą terminų sąraše. Žymė <dd> yra naudojama kartu su žymėmis <dl> (nurodo terminų sąraša) ir <dt> (nurodo terminą sąraše). Viduje <dd> žymės galite dėti paragrafus, perėjimus į kitą eilutę, paveikslėlius, nuorodas, sąrašus ir t.t.

HTML žymė - dd
0

del žymė nurodo ištrintą tekstą. Galima naudoti kartu su žyme <ins>. Žymėje <del> nurodome pasenusį, ištrintą tekstą, o <ins> - naująjį. Taip galite nurodyti dokumento atnaujinimus, modifikacijas.

HTML žymė - del
0

dir žymė yra nevartotina. Nurodo direktorijos sąrašą. Naudokite CSS stilius vietoje šios žymės.

HTML žymė - dir
0

div žymė nurodo sekciją dokumente, naudojama kaip konteineris kitiems elementams. Išdėliojimas yra keičiamas CSS stilių pagalba.

HTML žymė - div
0

dl žymė nurodo terminų paaiškinimų sąrašą. Žymė <dl> yra naudojama kartu su žymėmis <dt> (nurodo terminą sąraše) ir <dd> (nurodo paaiškinimą).

HTML žymė - dl
0
hr žymė nurodo horizontalią liniją. Su ja galima lengvai atskirti teksto pastraipas ar kt. puslapio informaciją.
HTML žymė - hr
0

noframes žymė nurodo puslapį, kuris bus užkrautas, kai naršyklė nepalaiko <frame> žymės. <noframe> žymė yra naudojama kartu su žyme <frameset>, kuri nurodo, kad naudosite kelis langus, rėmus. <noframe> žymė dažniausiai yra naudojama atvaizduoti žinutę, kad jūsų naršyklė nepalaiko rėmų, prašome atsinaujinti. <noframes> žymės viduje galite naudoti visą html kodą, kurį naudojate <body> dalyje.

HTML žymė - noframes
0

noscript žymės turinys yra atvaizduojamas, kai vartotojo naršyklė nepalaiko kliento pusės skriptų. Viduje žymės <noscript> galite naudoti visą html kodą, kurį naudojate <body> dalyje. <noscript> vidus bus atvaizduotas tik tada, kai vartotojo naršyklė nepalaikys kliento pusės skriptų arba šis palaikymas bus išjungtas.

HTML žymė - noscript
0

object žymė yra naudojama tada, kai norime įtraukti kokį nors objektą į html puslapį, pavyzdžiui paveikslėlius, video, audio, java programas, ActiveX, PDF, Flash ir kt. <object> žymė turėjo pakeisti img ir applet elementus, tačiau tas neįvyko, nes kilo daug klaidų ir naršyklių gamintojai nepalaikė šios žymės.

HTML žymė - object
0

ol žymė nurodo tvarkingą sąrašą. Tvarkingo sąrašo elementai būna atskiriami skaitmenimis. Sąrašo pradžią apibrėžia žymė <ol>, užbaigia </ol>. Kiekvienas sąrašo elementas - <li> ir </li>. Daugiau informacijos apie sąrašus galite rasti čia: HTML Pagrindai > Sąrašai

HTML žymė - ol
0

optgroup žymė pasirinkimų sąraše nurodo pasirinkimų grupę. Kai turite ilgesnius sąrašus, vartotojui yra patogiau susirasti savo norimą pasirinkimą pagal grupes.

HTML žymė - optgroup
0

ul žymė nurodo netvarkingą sąrašą. Netvarkingo sąrašo elementai dažniausiai yra atskiriami juodu tašku. Sąrašo pradžia apibrėžiama žyme <ul>, pabaiga - </ul>. Kiekvienas sąrašo elementas - <li> ir </li>. Viduje sąrašo elementų galite idėti lūžius (line breaks), paragrafus, paveikslėlius, nuorodas, sąrašus ir kitus elementus

HTML žymė - ul
0

 

meta žymėse yra nurodoma meta informacija, kuri nebus atvaizduota vartotojui, tačiau tai yra labai svarbi informacija paieškos robotams ir serveriui. <meta> žymėse yra nurodomi raktažodžiai į puslapį, puslapio aprašymas, puslapio tipas, koduotė, autorius ir keletas kitų dalykų.

HTML žymė - meta
0

menu žymė yra nebevartotina. Žymė menu buvo naudojama meniu atvaizdavimui.

HTML žymė - menu
0

html žymė nurodo, kad tai yra HTML dokumentas. <html> žymė yra viena iš pagrindinių html ir xhtml kalbų dokumentuose. Ši žymė yra privaloma kiekviename html ar xhtml dokumente.

HTML žymė - html
0

iframe žymė angliškai reiškia inline frame, ji nurodo vidinį langą (rėmą), kuriame yra kitas dokumentas. Šios žymės viduje galite rašyti html kodą, kuris bus atvaizduotas jei vartotojo naršyklė nepalaikys iframe žymės.

HTML žymė - iframe
0

img žymė yra naudojama, kai norime įterpti paveikslėlį. Iš tiesų pats paveikslėlis nėra įterpiamas, yra išskiriama vieta jo įkrovimui į puslapį. Jei paveikslėlis nebus rastas, ši vieta bus tuščia. Skirtingos naršyklės atvaizduos tuščią paveikslėlio vietą skirtingai. Atributas alt yra skirtas alternatyviam tekstui įrašyti, kuris yra rodomas prieš užkraunant paveikslėlį arba kai paveikslėlis yra nerasta. Šiuo metu paieškos sistemos "nemato" kas yra paveikslėlio viduje, todėl yra svarbu parašyti alternatyvų tekstą, kad google ir kt. paieškos galėtų rasti jūsų paveikslėlius pagal alt atributus.

HTML žymė - img
0

input žymė yra naudojama vartotojo duomenų įvedimui. Įvedimo laukai HTML kalboje gali būti skirtingi: paprastas teksto laukas, pasirinkimas vieno iš kelių galimų, pasirinkimas kelių iš visų, radio mygtukas, paprastas mygtukas, paslėptas laukas ir t.t. Kartu su žyme <input> patartina naudoti žymę <label>, kurioje reikia nurodyti įvedimo lauko etiketę, antraštę.

HTML žymė - input
0

ins žymė nurodo, kad buvo įvesti nauji duomenys. Su jos pagalba yra nurodomi atnaujinimai. Dažnai naudojama kartu su žyme <del>, kuri nurodo ištrintą tekstą.

HTML žymė - ins
0

label žymė nurodo etiketę, antraštę. Ji yra naudojama kartu su žyme <input>, kuri nurodo vartotojo inofrmacijos įvedimo lauką. Žymė <label> neatvaizduoja nieko papildomo, tačiau palengvina naudojimąsi jūsų kuriamu puslapiu. Su pele paspaudus ant <label> žymoje esančio teksto yra atliekami tie patys veiksmai, kaip kad paspaudus ant pačio įvedimo lauko. Žymės <label> atributo for reikšmė turi būti tokia, kaip <input> elemento id atributo reikšmė.

HTML žymė - label
0

legend žymė nurodo <fieldset> elemento antraštę. Žymė <legend> naudojama tik kartu su žyme <fieldset>

HTML žymė - legend
0

li žymė nurodo sąrašo elementą. Ši žymė yra naudojama kartu su žymėmis <ul> ar <ol>. Su CSS stiliaus taisyklėmis galime keisti sąrašo išvaizdą, išdėliojimą. Papildomą informaciją apie sąrašus galite rasti čia: HTML pagrindai - sąrašai

HTML žymė - li
0

link žymė yra naudojama tada, kai su html dokumentu reikia susieti stilių failą.

HTML žymė - link
0

map žymė nurodo, kad bus naudojamas paveikslėlių žemėlapis, tai yra paveikslėlis su aktyviomis vietomis. Atributas name yra privalomas. Atributas name turi būti toks pat, kaip žymės <img> atributas usemap, taip yra sukuriamas ryšys tarp paveikslėlio ir žemėlapio. Elementas <map> viduje turi vieną ar kelias <area> žymes, kuriose yra nurodomos aktyviu zonų koordinatės, formų tipai ir kita informacija.

HTML žymė - map
0
Žymė <bdo> nurodo teksto kryptį. Turi vieną privalomą atributą dir, kurio reikšmė nurodo iš kurios į kurią pusę reikia atvaizduoti tekstą.
HTML žymė - bdo
0

basefont žymė nurodo bazinį teksto stilių visam puslapio tekstui. Gali nurodyti teksto spalvą, dydį ir šriftą. Pastebėkime, kad su css kalba galime pasiekti kur kas geresnių rezultatų.

HTML žymė - basefont
0

Nurodo formą. Naudojamas kartu su coords atributu, kuris parodo koordinates.

HTML žymės area atributas - shape
0

Nurodo kur atverti nuorodą iš aktyvios zonos.

HTML žymės area atributas - target
0

Nurodo, kad aktyvi zona neturi nuorodos. Tai galima pasiekti tiesiog neįrašius target atributo aprašant <area> žymę.

HTML žymės area atributas - nohref
0

Nurodo į kur veda nuoroda, kuri yra aktyvioje zonoje.

HTML žymės area atributas - href
0

Nurodo x ir y koordinates. Naudojamas kartu su shape atributu, kuris parodo zonos formą. Kairio viršutinio kampo koordinatės yra 0,0.

HTML žymės area atributas - coords
0

area žymės atributas alt nurodo alternatyvų tekstą, kuris bus atvaizduotas, jei nepavyks atvaizduoti paveikslėlio.

HTML žymės area atributas - alt
0

žymė <base> nurodo visų realiatvyvių nuorodų taikinį pagal nutylėjimą. Nurodo <a> elementų target atributo reikšmę. <base> žymė yra rašome viduje <head> žymės.

HTML žymė - base
0

<tt>, <i>, <b>, <big> ir <small> žymės yra skirtos teksto efektams gauti. Jos nėra draudžiamos, tačiau su CSS kalbos taisyklėmis išgausite daug geresnius efektus.

HTML žymės - tt, i, b, big, small
0

area žymė nurodo aktyvią zoną paveikslėlio žemėlapyje, tai yra paveikslėlyje su aktyviomis, paspaudžiamomis zonomis. <area> visada yra vidinė <map> žymės žymė.

HTML žymė - area
0

applet žymė yra nebevartotina, naudokite geriau <object>. Ji nurodo įterpti į dokumentą papildomą programą, pavyzdžiui flash ar java objektą.

HTML žymė - applet
0

address žymė nurodo dokumento autoriaus ar savininko kontaktinę informaciją.

HTML žymė - address
0

acronym žymė nurodo akronimą. Akronimai yra žodžių sutrumpinimai, pavyzdžiui HTML - Hyper Text Markup Language, ES - Europos Sąjunga.

HTML žymė - acronym
0

abbr žymė yra naudojama, kai norime paaiškinti sutrumpinimą, nenaudojant puslapio vietos.

HTML žymė - abbr
0

Nurodo formą. Naudojamas kartu su coords atributu, kuris parodo koordinates.

Jei norite sukurti paveikslėlių žemėlapį, kuris veiktų visose naršyklėse, geriau naudokite <area> žymę.

HTML žymės a atributas - shape
0

Nurodo sąryšį tarp nurodomo dokumento ir esamo. Atvirkštinis rel atributui.

HTML žymės a atributas - rev
0

Nurodo sąryšį tarp esamo ir nurodomo dokumento. Atvirkštinis rev atributui.

HTML žymės a atributas - rel
0

Nurodo inkaro tipo nuorodos pavadinimą. Šis atributas yra skirtas dokumento viduje sukurti nuorodą pačiame dokumente. <a> žymoje būtinai turi būti arba href arba name atributas.

HTML žymės a atributas - name
0

Nurodo dokumento į kurį rodo nuoroda kalbą.

HTML žymės a atributas - hreflang
0

Nurodo į kur veda nuoroda. Tai yra būtinas <a> žymės atributas.

HTML žymės a atributas - href
0

Nurodo x ir y koordinates. Naudojamas kartu su shape atributu, kuris parodo zonos formą. Kairio viršutinio kampo koordinatės yra 0,0.

Jei norite sukurti paveikslėlių žemėlapį, kuris veiktų visose naršyklėse, geriau naudokite <area> žymę.

HTML žymės a atributas - coords
0

Jei norite savo puslapį patalpinti į internetą, jums reikės serverio arba programos, su kuria susikursite serverį savo kompiuteryje.

HTML ir serveriai
0

Nuo HTML 4.0 versijos, į html žymėms galima pridėti įvykius (event). Įvykių pagalba galima paleisti kokį nors JavaScript kodą kai vartotojas tarkim paspaudžia ant tam tikro objekto puslapyje. Žemiau yra lentelės su atributais, per kuriuos galime fiksuoti vartotojo veiksmus.

HTML įvykiai
0

HTML žymės gali turėti atributus. Atributuose yra nurodomi tam tikri specifiniai konkrečiai tai žymei priklausantys parametrai. Kai kuriuos atributus turi daugelis žymių, kai kuriuos tik specifinės žymės.

HTML Atributai
0

HTML puslapiai yra statiški, kad jie taptų dinamiški ir šiuolaikiški neišvengsime skriptų. Įterpti skriptą į html dokumentą yra nesudėtinga, tai galime atlikti keliais būdais.

HTML - skriptai dokumente
0

Kai paspaudžiate nuorodą esančia HTML dokumente, naršyklė jus perkelia į vietą, nurodytą href atribute. Jei šiame puslapyje nuoroda bus aprašyta tokiu būdu:

HTML Uniform Resource Locators - URL
0

Meta elementai suteikia bendrą informaciją apie puslapį. Jie yra aprašomi puslapio head dalyje.

HTML meta informacija
0

HTML headeris savyje turi kelis pagrindinius dalykus:

HTML headeriai
0

Head dalyje yra saugoma bendra puslapio informacija. Puslapio koduotė, raktažodžiai, bendras aprašymas skirtas paieškos sistemoms, taip pat šioje vietoje yra įtraukiami javascript, css ir kiti failai. Head dalies nesimato naršyklėje, nebent pažiūrėjus puslapio kodą (source).

HTML head dalis
0

HTML specialieji simboliai yra naudojami tada, kai norime atvaizduoti ne standartinius, klaviatūrioje esančius simbolius. Pavyzdžiui nepertraukiamą tarpą. Taip pat jei norime atvaizduoti žymę, nes jei ją parašytume paprastai kaip tekstą, naršyklė ją interpretuotų kaip kodą, ne tekstą.

HTML specialieji simboliai
0

Išoriniai stiliaus failai

Išoriniai stiliaus failai yra geriausias būdas, kai stiliai yra taikomi visam puslapiui. Su vienu išoriniu failu galime pakeisti visą puslapio išvaizdą. Kiekvienas HTML dokumentas, kurio stilių aprašome, turi būti susietas su CSS stiliaus failu. Tai galime padaryti su žyme <link>. <link> žymė yra rašoma <head>head> žymės viduje:

HTML Stiliai
0

font žymė html kalboje yra nerekomenduojama naudoti. Ji buvo sukurta su kartu su pirmomis HTML kalbos versijomis. Nepaisant to, kad nemažai puslapių yra sukurta naudojant šią žymę, jos reiktų vengti ir naudoti css stilius.

HTML Šriftai
0

Naudojant rėmus (angl.: frames) vienu metu naršyklėje galima atvaizduoti daugiau nei vieną html dokumentą. Kiekvienam dokumentui reikia sukurti atskirą rėmą. Pagrindinės rėmų blogybė yra ta, kad su jais tampa sudėtingiau valdyti visą puslapio turinį, nes reikia kurti kelis html failus, taip pat gali kilti sunkumų norint puslapį atspausdinti.

HTML Rėmai (angl. frames)
0

Kuriant puslapį yra susiduriama su išdėliojimo problema. Seniau, buvo populiaru, viską delioti lentelėse, tačiau dabar, kai turime kur kas tobulesnes css ir html kalbas, galime tai daryti kur kas efektyviau - su kitais elementais, tokiais kaip div.

HTML Išdėliojimas - div ar table?
0

Pagrindinių html elementų santrauka

HTML santrauka
0

Aprašant spalvas galima naudoti jų vardus. Tai yra spalvų vardų sąrašas. Šiuos vardus palaiko visos populiarios dabartinės naršyklės. Patariame naudoti šį žymėjimą tik tada, kai tai yra būtina, geriau rinkitės hex koduotes. Čia keletas spalvų kodų:

HTML spalvų reikšmės
0

Aprašant spalvas galima naudoti jų vardus. Tai yra spalvų vardų sąrašas. Šiuos vardus palaiko visos populiarios dabartinės naršyklės.

Patariame naudoti šį žymėjimą tik tada, kai tai yra būtina, geriau rinkitės hex koduotes.

Lygiavimas pagal pavadinimą.

HTML spalvų vardai
0

HTML spalvos apibrėžiamos naudojant RGB sistemą, dažnai pasitelkiant šešioliktainę skaičiavimo sistemos žymėjimą (hex).

HTML spalvos - RGB
0

HTML formos yra naudojamos įvairiausio tipo duomenų įvedimui apdoroti. Viename puslapyje gali būti kelios formos.

HTML formos
0

HTML palaiko netvarkingus, tvarkingus ir apibrėžimų sąrašus.

HTML sąrašai
0

HTML Lentelės yra apibrėžiamos žyme <table>. Lentelės visada turi turėti nors vieną eilutę ir nors vieną stulpelį. Eilutė apibrėžiama <tr> žyme, o stulpelis toje eilutėje - <td>. <tr> žymės yra skirtos <td> žymių grupiavimui, į <td> žymės vidų galima talpinti tekstą, paveikslėlius, sąrašus, paragrafus, formas, horizontalias liniuotes, kitas lenteles ir t.t.

HTML Lentelės
0

HTML kalboje paveikslėliai yra įterpiami per žymę <img>. <img> žymė yra viena iš tų, kurių nereikia uždarinėti su atskira žyme, ji uždaro pati save.

HTML paveikslėliai
0

Kitas svarbus internetinio puslapio elementas yra html nuorodos. Jos gelbsti tada, kai puslapis turi būti sudarytas ne iš vieno puslapio, bet kelių. Taip pat, kai norima suteikti lankytojui galimybę nueiti ir į kitus puslapius ar išsiųsti elektroninį laišką.

HTML nuorodos
0

Stiliaus atributas style html kalboje leidžia įterpti CSS stiliaus taisykles tiesiai į elementą. Style atributas buvo pristatytas kartu su html 4 kalba.

HTML stiliai
0

HTML kalboje teksto formatavimas yra atliekamas naudojant tokias žymes kaip <i> ar <strong>, kurios tekstą padaro pasvirusiu, ar paryškintu. Tokios žymės yra vadinamos formatavimo žymėmis.

HTML - teksto formatavimas
0
 • HTML elementai gali turėti savo atributus
 • Atributai suteikia papildomos informacijos apie elemenntą
 • Atributai visada yra apibrėžiami pirmoje žymės dalyje
HTML Atributai
0

HTML yra kalba, kuri apibūdina puslapio struktūrą naršyklei. HTML parodo, ką atvaizduoti puslapyje, bet neparodo kaip. Į klausimą kaip? atsako CSS kalbos taisyklės, kitaip dar vadinamieji - stiliai. Šiame straipsnyje rasite pradinę informaciją apie HTML. Viskas pateikta lietuviškai.

HTML kalbos įvadas
0

charset atributas yra naudojamas, kai reikia nurodyti simbolių koduotę.

HTML žymės a atributas - charset
0

DOCTYPE - nurodo dokumento tipą, jis turi būti pats pirmas dalykas dokumente, net prieš html žymę. Dokumento tipo aprašas (DOCTYPE) nėra html žymė, tai yra instrukcijos naršyklei, su informacija apie tai, kokią html versiją naudojate kurdami šį dokumentą. Internete dažnai dokumento aprašymas yra trumpinamas į tris raides: DTD (Document Type Definition). Yra labai svarbu pasirinkti tinkamą DTD, nes kitu atveju naršyklė puslapį atvaizduos su klaidomis.

DOCTYPE
0

Pavyzdys:

1
2
3
4
5
6
7
8
<em>Pakreiptas tekstas</em>
<strong>Paryškintas tekstas</strong>
<dfn>Terminas</dfn>
<code>Kompiuterinio kodo tekstas</code>
<samp>Pavyzdinis kodo tekstas</samp>
<kbd>Klaviatūros tekstas</kbd>
<var>Kintamasis</var>
<cite>Citata</cite>
HTML žymės - em, strong, dfn, code, samp, kbd, var ir cite
0

Kaip ir kiekvienoje kalboje, HTML'e komentarai yra. Jie naudojami tada, kai norime parašyti kodo paaiškinimą, ar tiesiog paslėpti dalį kodo.

Komentarai
0

HTML naudoja žymę <a>, kad apibrėžtų nuorodą. Ši žymė turi būtiną atributą href, kuris nurodo, kur ta nuoroda nuves.

HTML žymė - a
0

UTF-8 lietuviškų raidžių, kabučių ir brūkšnių kodų lentelė.

Lietuviškų simbolių lentelė
0

URL kodavimas leidžia persiųsti specifinius simbolius per adreso lauką internetu. URL - tai adresas, kurį matote užėję į betkokį internetinį puslapį, pvz.: http://www.manualai.lt/. Dažnai būna, kad reikia per adreso eilutę perduoti simbolius, kurie nepatenka į ASCII lentelę, tada juos reikia užkoduoti. Užkodavimui yra naudojamas % simbolis ir šešioliktainis skaičius, kuris parodo kelintą simbolį iš ISO-8859-1 kodų lentelės reikia įterpti į adresą. URL adresai negali būti sudaryti iš tarpų ir kitų specialiųjų simbolių, kaip taisyklingai juos reikia užkoduoti, galite matyti šioje lentelėje:

URL kodavimas
0

ISO-8859-1 yra koduotė, kurią naudoja dauguma naršyklių pagal nutylėjimą. Ji apjungia visus ASCII koduotės simbolius (skaičius nuo 0 iki 9, anglišką abėcėlę ir keletą specialiųjų simbolių), taip pat vakarų Europos šalių specialiuosius simbolius ir kitus - rečiau naudojamus.

ISO-8859-1
0

ASCII (American Standard Code for Information Interchange) yra simbolių koduotė. ASCII koduotei priklauso skaičiai nuo 0 iki 9, angliška abėcėlė ir keletas specifinių simbolių. Visos kitos koduotės kurios naudojamos moderniuose kompiuteriuose, HTML ir internete remiasi ASCII koduote. Šioje lentelėje matote 128 ASCII simbolius ir jų kodus skirtus html kalbai.

ASCII
0

Kad HTML puslapis būtų atvaizduotas tvarkingai, naršyklė turi žinoti kokią simbolių koduotę jai reikia naudoti. Seniau visur buvo naudojama ASCII koduotė, kuri palaiko skaičius nuo 0 iki 9 ir angliškas raides. Kai technologijos vystėsi, pradėjo nepakakti ASCII koduotėje esančių simbolių, todėl buvo išrastos kitos koduotės.

Simbolių koduotės
0

HTML spalvos apibrėžiamos naudojant RGB sistemą, dažnai pasitelkiant šešioliktainę skaičiavimo sistemos žymėjimą (hex).

Spalvų reikšmės - RGB
0

Šioje lentelėje matote kokie HTML elementai gali būti naudojami pagal pasirinktą dokumento tipą (doctype)

Žymės pagal dokumento tipą
0

Su HTML 4 buvo pridėta galimybė priskirti elementams įvykius (eventus, event angl. įvykis), panašiai kaip su JavaScript kalba galime įvykdyti kokį nors kodą, kai vartotojas pvz. paspaudžia ant kokios nors vietos su pele, taip galime daryti ir su HTML kalba. Čia yra lentelės su įvykių atributais, kurie gali būti pridėti į HTML / XHTML elementus.

Įvykiai
0

Šie atributai yra standartiški ir juos palaiko visi html ar xhtml tagai, kartais buna išimčių.

Standartiniai atributai
0

Šioje lentelėje rasite visas dabar esančias HTML žymes (tag'us). Indeksai nurodo kokiam dokumento tipui (document type) yra naudojama HTML žymė. Indekso raidės rodo dokumento tipą: S - griežtą (angl.: stricted), T - tarpinnį (angl.: Transitional) ir F - su rėmais, kadrais (angl.: Frameset). Žymės grupuotos pagal jų funkcianalumą.

Žymės pagal funkcijas
0

Šioje lentelėje rasite visas dabar esančias html žymes (tag'us) su aprašymais, ką kuris reiškia, bei nuorodomis į išsamesnius straipsnius. Indeksai nurodo, kokiam document type (dokumento tipui) yra naudojama html žymė. Indekso raidės rodo dokumento tipą: S - griežtą (angl.: stricted), T - tarpinį (angl.: Transitional) ir F - su rėmais (angl.: Frameset). Žymės išdėstytos pagal abėcėlę.

Žymės pagal abėcėlę
0

Šiame specialiųjų html simbolių žodynėlyje rasite matematinius, graikiškus, techninius ir kitokius specialiuosius simbolius

Specialieji simboliai
Puslapis 1 iš 32
Naudingos nuorodos
Informacija ir viskas kas yra pateikta manualai.lt puslapiuose yra nemokama, tačiau, galite mus paremti per PayPal: