Praneškite apie mus:


HTML ir serveriai

Įvertink
(0 balsai)
1 1

Jei norite savo puslapį patalpinti į internetą, jums reikės serverio arba programos, su kuria susikursite serverį savo kompiuteryje.

Kam reikia serverio?

HTML kalba yra tekstinė, todėl jai nereikia specialių serverinių programų, kad galima būtų peržiūrėti naršyklėje html failus, tačiau, jei norite svetainę parodyti kitiems, tada turite ją įkelti į serverį.

Kaip išsirinkti serverį?

Jei kuriate rimtą svetainę, jums reikia patikimo ir greito serverio, su geru aptarnavimu, lanksčia sistema. Tokį servisą šiuo metu Lietuvoje, mano nuomone, geriausiai siūlo serveriai.lt. Manualai.lt tinklas taip pat yra patalpinti serveriai.lt serveriuose, kadangi esame ilgalaikiai jų paslaugų vartotojai, gauname daug nuolaidų, viena iš jų galime pasidalinti ir su jumis: gauti nuolaidą

Jei jums reikia visiškai paprasto serverio, svarbiausia kad būtų kur sudėti failus, galite naudotis puslapiai.lt paslaugomis, ten bus tikrai pigu, tačiau nepatariame naudoti jų paslaugų nors kiek didesniems puslapiams, nes gali kilti nemažai bėdų.

WAMP - Windows - Apache, MySQL, PHP

Tai yra programa skirta windows sistemoms. Ją įsirašę turėsite serverį su php kalbos palaikymu, duomenų bazėmis ir visomis kitomis funkcijomis. Ši programa yra nemokama ir ją galima parsisiųsti iš: http://www.wampserver.com/ svetainės.

LAMP - Linux - Apache, MySQL, PHP

Panaši programinė įranga kaip ir WAMP, tik skirta linux sistemoms. Kaip instaliuoti ir konfiguruoti galite lengvai susirasti google paieškoje su raktažodžiais lamp install, lamp config. Taip pat štai nuoroda į vieną iš puslapių, kuriuose yra aprašymas, kaip instaliuoti tokį serverį Ubuntu sistemoje:

http://www.howtoforge.com/ubuntu_lamp_for_newbies

 

Atnaujinimo Data: Trečiadiens, Balandžio 07, 2010
Lukas

Lukas

Manualai.lt tinklo autorius ir administratorius. VDU Energetikos Fizikos ir Verslo Informatikos studentas. LinkedIn

E-mail: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo spam botų. Jum reikalingas įjungtas Javasctipt kad jį matytumėte
Login to post comments