Praneškite apie mus:


HTML nuorodos

0

Kitas svarbus internetinio puslapio elementas yra html nuorodos. Jos gelbsti tada, kai puslapis turi būti sudarytas ne iš vieno puslapio, bet kelių. Taip pat, kai norima suteikti lankytojui galimybę nueiti ir į kitus puslapius ar išsiųsti elektroninį laišką.HTML naudoja <a> žymę, kad apibrėžtų nuorodą. Ši žymė turi būtiną atributą href, kuris nurodo, kur ta nuoroda nuves.

 

1
<a href="http://www.manualai.lt/">ši nuoroda nuves į www.manualai.lt</a>


pabandyk_pats

 

Ekrane matysime tik žodžius "ši nuoroda nuves į www.manualai.lt", ant jos paspaudus bus atidarytas manualai.lt puslapis.

Vizualiai atrodys taip:


ši nuoroda nuves į www.manualai.lt

 

HTML nuorodos - atributas target

Nuorodų žymė <a> turi atributą target kuris nurodo, kaip bus atvertas puslapis, kurio adresas buvo nurodytas href atribute. Dažniausiai yra naudojama reikšmė _blank, ji nurodo, kad paspaudus nuorodą bus atvertas naujas langas.

 

pabandyk_pats

 

Mailto - laiškų siuntimo nuorodos

Galima sukurti nuorodą laiško rašymui. Kad ji tinkamai suveiktų reikia turėti instaliuota ir tvarkingai sukonfiguruotą elektroninio pašto programinę įrangą pvz.: Thunderbird ar MS Outlook.


pabandyk_pats

 

Anchor tipo nuorodos ir atributo name reikšmė

Kita nuorodų rūšis yra tokios nuorodos, kurios atveria ne naują puslapį, tačiau nušoka į nurodytą jau atverto puslapio vietą. Naudojantis šiomis nuorodomis galima sukurti puslapio viršuje turinį ir ant jo skilčių paspaudus puslapio lankytojas automatiškai bus perkeltas į jį dominančią vietą. Tokios nuorodos padidina patogumą naudojantis jūsų kuriamu puslapiu. Jų pagalba sutaupote lankytojui laiko beieškant jį dominančios informacijos, nes jam nebereikia slankioti viso puslapio, kol ras norimą pastraipą, o tiesiog paspausti ant jūsų sukurtos nuorodos.

Tam, kad sukurtume anchor tipo nuorodą reikia naudoti žymę <a>. Pirmiausia puslapio vietoje, į kurią norime perkelti lankytoją aprašome <a> žymę su atributu name. Name reikšmė gali būti bet kokios raidės. Pvz.:

 

1
<a name="pirma">Pirma pastraipa</a>

 

<a> žymė su nurodytu atributu name sukuria anchor tipo nuorodą.

 

Sukuriame naują nuorodą, tik šį kartą ne anchor, bet nuorodą, kuri nurodys nuslinkti puslapį į tą vietą, kur yra aprašyta pirmoji nuoroda.  Kokio name nuorodai reikia ieškoti nurodoma gale po ženklu #.

 

1
<a href="#pirma">Pirma pastraipa</a>

 

Jeigu puslapyje nebus anchor tipo nuorodos su atributu name, kurio reikšmė yra pirma, tada paspaudus ant auksčiau aprašytos nuorodos jus tiesiog perkels i puslapio viršų.

 

pabandyk_pats

Perskaityta: 7881 kartų

Lukas
Autorius: Lukas
El. paštas.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo spam botų. Jum reikalingas įjungtas Javasctipt kad jį matytumėte
Manualai.lt tinklo autorius ir administratorius. VDU Energetikos Fizikos ir Verslo Informatikos studentas. LinkedIn
Raktažodžiai
html    pagrindai    nuorodos   
Patinka straipsnis?
Komentarai

Komentarų nėra. Norėdami komentuoti turite prisijungti