Praneškite apie mus:


HTML DOM įvadas

0

DOM yra akronimas reiškiantis Document Object Model. DOM‘ą standartizuoja W3C – World Wide Web Consortium - standartai. Bet kurį HTML dokumentą galima suprasti kaip dokumentą pilną objektų. CSS ir JavaScript kalbos keičia HTML objektų parametrus. Kitaip tariant HTML DOM‘as leidžia pasiekti, keisti, pridėti ar trinti HTML elementus HTML dokumente.Pagal DOM‘ą visas HTML dokumentas yra objektas, o kiekvienas HTML elementas yra vidinis objektas.Tekstas HTML dokumente taip pat yra tam tikras tekstinis objektas. Kiekvienas HTML kalbos žymių atributas taip pat yra objektai. Taip pat komentarai. Taigi, viskas HTML dokumento viduje yra objektai. Visi objektai turi parametrus. Objektų parametrus galima skaityti arba keisti pasinaudojant CSS ir – JavaScript kalbomis.

 

HTML DOM pavyzdys

HTML kodo pavyzdys, kartu ir DOM pavyzdys:

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
<html>
  <head>
    <title>Puslapio antraštė</title>
  </head>
  <body>
    <h1>Pirmo lygio antraštė</h1>
    <p>Pavyzdinis tekstas</p>
  </body>
</html>

 

 

HTML dokumento pagrindinis objektas, kuris viduje laiko kitus yra <html>. <html> objektas šiame pavyzdyje laiko savyje <head> ir <body> objektus. <head> objektas viduje laiko <title> objektą, o <body> – <h1> ir <p>. <title> objektas laiko savyje teksto objekto reikšmę „Puslapio antraštė“. „Puslapio antraštė“ nėra <title> reikšmė, tai yra teksto objekto, esančio viduje <title> reikšmė. Šiaip ar anaip pasinaudojant DOM‘o nustatymu innerHTML galima pasiekti viduje objekto esantį tekstą.

 

Apibendrinimas

HTML DOM suprasti turėtų visi, kas kuria internetinius puslapius, nes HTML DOM pagalba yra formuojama HTML struktūra, priskiriamos HTML objektams reikšmės, keičiami stiliai. Tai nėra sudėtinga technologija, greičiau kaip tik pakankamai paprasta ir palengvinanti, struktūrizuojanti HTML dokumento įsivaizdavimą.

 

 

Perskaityta: 2484 kartų

Lukas
Autorius: Lukas
El. paštas.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo spam botų. Jum reikalingas įjungtas Javasctipt kad jį matytumėte
Manualai.lt tinklo autorius ir administratorius. VDU Energetikos Fizikos ir Verslo Informatikos studentas. LinkedIn
Raktažodžiai
html    įvadas    internetas    dom   
Patinka straipsnis?
Komentarai

Komentarų nėra. Norėdami komentuoti turite prisijungti
HTML DOM
Naudingos nuorodos
Informacija ir viskas kas yra pateikta manualai.lt puslapiuose yra nemokama, tačiau, galite mus paremti per PayPal: